سوپر آلیاژ ها - میلگرد استیل | فولاد زنگ نزن | ورق استیل
فارسی انگلیسی اسپانیایی فرانسوی

مقدمات سوپر آلیاژ ها

سوپر آلیاژ
میلگرد استیل

میلگرد استیل

سوپر آلیاژ

سوپر آلیاژ ها یا آلیاژهای با کارایی بالا آلیاژهایی هستند که از مقاومت مکانیکی عالی و مقاومت در برابر خزش در دماهای بالا ، پایداری سطح خوب و مقاومت در برابر خوردگی و اکسیداسیون برخوردار هستند. آنها به طور معمول دارای یک ساختار کریستالی مکعب محور صورت آستنیتی با یک عنصر آلیاژی پایه از نیکل ، کبالت یا آهن نیکل هستند. توسعه ابرآلیاژها در درجه اول توسط صنایع هوافضا و نیرو انجام شده است.

سوپر آلیاژها ی مقاوم در برابر خوردگی به طور گسترده در محیط های شدید مورد استفاده قرار می گیرند که در آن گرما و مقاومت در برابر خوردگی فوق العاده بر تمامیت محصول نهایی است. فرآوری های شیمیایی و پتروشیمی ، نیروگاه ها و صنایع نفت و گاز به طور گسترده ای از این ابرآلیاژها استفاده می کنند.

بسیاری از فوق آلیاژهای مبتنی بر نیکل صنعتی حاوی عناصر آلیاژی از جمله کروم (Cr) ، آلومینیوم (Al) ، تیتانیوم (Ti) ، مولیبدن (مو) ، تنگستن (W) ، نیوبیوم (Nb) ، تانتالوم (Ta) و کبالت ( شرکت)

آلیاژهای با کارایی بالا ، آلیاژهای A.K.a به عنوان فولاد مورد نظر برای مقاومت در برابر خوردگی و تطبیق پذیری درآمده اند.

در دسترس بودن سوپرآلیاژها

مگا مکس بیشترین سوپر آلیاژها را به صورت ورق ، بشقاب ، میله ، لوله و لوله (جوش داده شده و بدون درز) ، سیم و اتصالات تهیه می کند.

کدام آلیاژهای مبتنی بر نیکل سوپرآلیاژها هستند؟

Alloy C-276 ، سایر نام های تجاری مشترک Hastelloy® C-276

Alloy X ، نامهای تجاری مشترک دیگر Hastelloy® X، Inconel® HX

Alloy 718 ، نامهای تجاری دیگر Inconel® 718

آلیاژ 20

در چه برنامه هایی از Superalloys استفاده می شود؟

هوافضا

پره های توربین و موتورهای جت / موشکی

صنعت دریایی

زیردریایی ها

صنعت پردازش شیمیایی

راکتورهای هسته ای

لوله مبدل حرارتی

توربین های گازی صنعتی
ویژگی های سوپر آلیاژ ها چیست؟

مقاومت مکانیکی عالی و مقاومت در برابر خزش در دماهای بالا

پایداری سطح خوب

مقاوم در برابر خوردگی و اکسیداسیون

سوپر آلیاژها چیزهای بی اهمیت

اصطلاح “سوپر” برای اولین بار اندکی پس از جنگ جهانی دوم برای توصیف گروهی از آلیاژهای تولید شده برای استفاده در توربوشارژرها و موتورهای توربین هواپیما که به درجه حرارت بالا نیاز به کارایی بالا داشتند ، استفاده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

بازرگانی مهدی پور با بیش از ربع قرن سابقه درخشان در امر واردات و تامین کننده انواع فولادهای استنلس استیل همچون میلگرد استیل ، ورق استیل ، لوله استیل ، داپلکس ، اینکونل و سوپر آلیاژ ها و دارای نماینده انحصاری از کشورهای اروپایی و آسیایی چون ایتالیا ، هند و... آمادگی خود را برای تامین فولادهای مذکور جهت صنایع نفت و گاز ، پتروشیمی ، دریایی ، غذایی و ... اعلام می دارد.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به محصولات استیل مهدی پور می باشد طراحی اف تم