استینلس استیل| استینلس استیل در صنایع غذایی
فارسی انگلیسی اسپانیایی فرانسوی

استینلس استیل | استینلس استیل در صنایع غذایی

استینلس استیل در صنایع غذایی

استینلس استیل

استینلس استیل در صنایع غذایی

در تولید مواد غذایی ، نظافت و بهداشت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هنگام تهیه تجهیزات ، مهم است که بدانیم از چه موادی استفاده می شود – و چگونگی انتخاب می تواند بر طراحی ساختگی و مراقبت های بعدی تأثیر بگذارد.
تولید کنندگان از طیف وسیعی از مواد برای ذخیره ، انتقال و پردازش محصولات غذایی استفاده می کنند. فلزات ، به ویژه ، خاصیت استثنایی لازم برای حجم بالای محصول را ارائه می دهند. اما قدرت تنها عاملی نیست که باید مورد توجه قرار گیرد. بهترین مواد باید تا حد امکان غیر خورنده و بی اثر باشند.
مقاومت در برابر خوردگی
شایع ترین شکل خوردگی اکسیداسیون است – در جایی که اکسیژن با یک فلز ، معمولاً در حضور آب ، واکنش نشان می دهد ، ماده غیر واکنشی تر مانند زنگ زدگی را تولید می کند. برای فلزات آهنی ، آهن و فولاد ، زنگ زدگی کیفیت سطح و در نهایت پایداری سازه را خراب می کند. با این حال ، برای سایر انواع فلزات ، اکسیداسیون مفید است.
از فولاد ضد زنگ به طور گسترده در ساخت مواد غذایی استفاده می شود ، و به دلایل خوبی. حداقل با 10/5 درصد از ترکیب کل کروم با افزودن کروم مشخص می شود. کروم در برابر محیط های اکسیژن بسیار واکنش پذیر است و به سرعت یک سد منفعل قوی در سطح بیرونی آن تشکیل می دهد. این سد بسیار مقاوم بوده و از ساختارهای داخلی در برابر خوردگی بیشتر محافظت می کند.
دو نوع از جنس استنلس استیل متداول است:
304 فولاد ضد زنگ حاوی 16 تا 24 درصد کروم و همچنین آلیاژهایی مانند نیکل ، کربن و منگنز است. فولاد ضد زنگ 304 از خواص ضد خوردگی بسیار خوبی برخوردار است و باعث می شود این محصول برای اکثر محصولات غذایی مناسب باشد. با وجود این ، وجود کلریدها می تواند سطوح منفعل را به خطر بیاندازد و باعث گودبرداری شود.
استیل ضد زنگ 316 شبیه 304 فولاد ضد زنگ است اما با افزودن 2 تا 3 درصد مولیبدن برای افزایش مقاومت در برابر کلریدها ، باعث می شود این محصول برای محصولات گوشتی و غذاهایی با محتوای نمک ملایم مناسب تر باشد

دیدگاهتان را بنویسید

بازرگانی مهدی پور با بیش از ربع قرن سابقه درخشان در امر واردات و تامین کننده انواع فولادهای استنلس استیل همچون میلگرد استیل ، ورق استیل ، لوله استیل ، داپلکس ، اینکونل و سوپر آلیاژ ها و دارای نماینده انحصاری از کشورهای اروپایی و آسیایی چون ایتالیا ، هند و... آمادگی خود را برای تامین فولادهای مذکور جهت صنایع نفت و گاز ، پتروشیمی ، دریایی ، غذایی و ... اعلام می دارد.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به محصولات استیل مهدی پور می باشد طراحی اف تم